Organizátori


image
Hlavný organizátor

Občianske združenie TRAKT je organizovanou formáciou zameranou na aktivity spojené s umením a kultúrou. Tradíciu veľkých organizácií nahrádza mladým duchom, inovatívnosťou a aktivitou členov, ktorí v ňom pôsobia. Hlavnými cieľmi sú projekty zamerané na umeleckú činnosť s fokusom na nové média a film.

Veríme v prienik súčasného umenia cez interaktívne formy, inštalácie, digitálne eventy, vjingové projekcie a enviromenty do verejného priestoru. Kombinácia netradičných štýlov, foriem a konceptov nie je TRAKTu cudzia, ale podporujú a pracujú aj s tradičnými umeleckými technikami a prístupmi. Členovia TRAKTu sú podobne ako aj toto združenie mladí ľudia a ich snahou je oživiť a spestriť umelecký život v regiónoch Slovenska ako aj v zahraničných spoluprácach.


image
Spoluorganizátor

Kultúrne centrum Aktivity je občianske združenie pôsobiace v Trenčíne. Našim hlavným cieľom je vytvárať priestor kde ľudia všetkých odrôd môžu venovať svoj čas  a energiu aktivitám, ktoré ich bavia a robia ich životy šťastnejšie.

Naše aktivity okrem iného zahŕňajú podporu amatérskej umeleckej činnosti, integráciu zdravotne znevýhodnených ľudí, klubovú činnosť, organizáciu cvičení, pohybových aktivít. Okrem toho môžete u nás nájsť pestrú ponuku hudobných  a jazykových kurzov. Od roku 2009 sme akreditovanou organizáciou Európskej dobrovoľníckej služby a tak môžete u nás poľahky stretnúť dobrovoľníkov z celého sveta zapojených do rôznych z  našich aktivít.

Oficiálny web
image
Spoluorganizátor

Projekt ROZUMIEME DEŤOM je zameraný na rozvoj detského potenciálu. Vďaka tomu, že s deťmi trávime čas po celý rok, máme možnosť prispôsobovať sa záujmu detí s rôznorodými aktivitami pre ich rast. S deťmi sa vzdelávame a hráme zároveň.

Každú aktivitu vieme prispôsobiť tak, aby si z nej dieťa niečo vzalo. Deti sa učia viacerými zmyslami naraz a učenie ukryté v hre ich baví. V rámci projektu organizujeme akcie, festivaly, projekty, workshopy a prednášky pre deti, mládež i dospelých. Kladieme dôraz na kvalitne strávený čas s dieťaťom. Šikovné deti nemajú vybudovanú poslušnosť, ale zapálený záujem. Chceme zdielať informácie o rozvoji, vzdelávaní detí a tipy ako s deťmi komunikovať. Za tím Rozumiemedetom Petra Kubešová alias Nelka – srdce projektu.

Oficiálny web

image
Spoluorganizátor

Kino Metro, ktoré prevádzkuje LampArt, otvorilo svoje brány v roku 1938. Dnes okrem tradičného filmu ponúka Filmový klub – výstavný priestor – detské predstavenia – koncerty – divadlo.

Oficiálny web